ارگونومی رنگ در محیط کار با فرمت pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
فروشنده
تاریخ انتشار
۳۱ تیر ۱۴۰۰
دسته بندی
تعداد بازدیدها
438 بازدید
5,500 تومان

دانشجویان و کاربران گرامی، محتوای این فایل با کیفیت ترین و جامع ترین تحقیق درس مهندسی فاکتورهای انسانی با موضوع : ارگونومی رنگ در محیط کار با فرمت pdf در ۴۴ صفحه اسلایدوار می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

بخشی از متن :

دانش ارگونومی ، همواره به دنبال ارائه ی راهکار هایی در جهت تعامل بهتر و کاراتر انسان با محیط کار و زندگی اش بوده است . بر اساس اصول مطرح در این علم ، افزایش ایمنی ، بهداشت و کارایی محیط با توجه به طراحی ، جنس و کیفیت تجهیزات و تسهیلات موجود در محل کار و زندگی تأمین میشود . عامل رنگ در محیط کار نیز از دیگر موضوعات دخیل در این خصوص می باشد که دقت ویژه ای را طلب میکند .

واژه ی “ارگونومی یک لغت یونانی به معنای کار و قاعده و قانون می باشد که در واقع رابطه انسان با کار را بررسی می کند . میتوان گفت هدف اصلی در دانش ارگونومی ،افزایش و بهبود ایمنی ، بهداشت و سلامتی ، راحتی وکارایی انسان و به عبارتی به دست آوردن بهترین ارتباط میان انسان و محیط کار و زندگی می باشد . این علم با ارزیابی
قابلیت ها و محدودیت های انسان بیومکانیک و آنتروپومتری ، استرس های کاری و محیطی)فیزیولوژی کار و روانشناسی صنعتی ، نیروهای استاتیک و دینامیک روی بدن انسان بیومکانیک، فیزیولوژی کار و روانشناسی صنعتی و طراحی ایستگاه کاری و ابزارها آنتروپومتری و مهندسی سر و کار دارد.

بکارگیری اصول ارگونومی در محیط های کاری نتایج مفیدی دارد که به تعدادی از آنها اشاره
می کنیم :

پیشگیری از اختلالات اسکلتی و عضلانی در بین شاغلین)مانند کمردرد، سندروم تونل کارپال یا درد شدید در مچ دست، درد ناحیه گردن، درد ناحیه زانو یا آرنج و…(

کمک به پیشگیری از حوادث شغلی.

افزایش میزان رضایت مندی کارکنان.

افزایش رفاه و آسایش کارکنان.

کمک به افزایش بهره وری در کار.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.