پاورپوینت فصل دهم کتاب مدیریت مالی نوین جلد دوم با عنوان مدیریت وجه نقد و نقدینگی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
فروشنده
تاریخ انتشار
۲۹ فروردین ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد بازدیدها
620 بازدید
9,900 تومان

پاورپوینت فصل دهم کتاب مدیریت مالی نوین جلد دوم با عنوان مدیریت وجه نقد و نقدینگی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل دهم کتاب مدیریت مالی نوین (جلد دوم) نوشته استفان راس ، رندلف وسترفیلد ، بردفورد جردن ترجمه دکتر علی جهانخانی ، مجتبی شوری با عنوان مدیریت وجه نقد و نقدینگی در ۲۸ اسلاید قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

کتاب مدیریت مالی نوین نوشته استفان راس ، رندلف وسترفیلد ، بردفورد جردن ترجمه دکتر علی جهانخانی ، مجتبی شوری برای دانشجویان رشته حسابداری و مدیریت گرایشهای بازرگانی و مالی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی دروس مدیریت مالی ۲ و مدیریت مالی پیشرفته هر یک به ارزش ۳ واحد ترجمه شده است.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت فصل دهم کتاب مدیریت مالی نوین (جلد دوم) استفان راس ، بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم.

محتوای اسلاید ۶

مدیریت وجه نقد در مقایسه با مدیریت نقدینگی

مدیریت نقدینگی

مقدار بهینه دارایی های نقدی است که شرکت باید نگه دارد و بعد خاصی از سیاست های مدیریت دارایی های جاری است.

مدیریت وجه نقد

مدیریت وجه نقد ارتباط بسیار زیادی با بهینه کردن سازوکارهای وصول و پرداخت وجه نقد دارد. تعیین مانده مطلوب وجه نقد : برای تعیین مانده مطلوب وجه نقد باید بین هزینه های فرصت نگهداری وجه نقد بسیار زیاد (هزینه های نگهداری) و هزینه های نگهداری وجه نقد بسیار کم (هزینه های کمبود) تعادل برقرار کرد. ماهیت دو هزینه یاد شده به سیاست شرکت در مورد سرمایه در گردش بستگی دارد.

محتوای اسلاید ۲۷

برخی از انواع مختلف اوراق بهادار بازار پول

اوراق بهادار بازار پول دارای سررسید ۱ سال و یا کمتر از ۱ سال هستند. این اوراق کوتاه مدت اند.قابلیت فروش بالا و ریسک نکول پایینی دارند.

اوراق خزانه

سررسید های این  اوراق یک، دو، سه، شش یا دوازده ماهه است. این اوراق به قیمتی کمتر  از  ارزش اسمی منتشر می شوند و همواره در بازارهای خارج از بورس، بانک ها و موسسات تامین سرمایه آنها را خرید و فروش می کنند. این اوراق معمولا بدون ریسک هستند.

اوراق تجاری

این اوراق بدون وثیقه هستند و سررسید آنها بین چند  هفته  تا ۲۷۰ روز است.هیج بازار ثانویه  فعالی برای این اوراق وجود ندارد، در نتیجه قابلیت فروش آنها پایین است. ولی شرکت های ناشر آنها را مستقیما و قبل از تاریخ سررسید بازخرید می کنند.

گواهی سپرده

وام های کوتاه مدتی هستند که به بانکهای تجاری داده می شوند. مبلغ اسمی این گواهی ها، معمولا بیش از ۱۰۰.۰۰۰ دلار است. در آمریکا بازارهای فعالی برای این گواهی ها در سررسیدهای ۳ ، ۶ ، ۹ و ۱۲ ماهه وجود دارد.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.