پاورپوینت فصل ۱۳ تئوری حسابداری دکتر کرمی با عنوان تئوری اثباتی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
4mb
فروشنده
تاریخ انتشار
۲۹ آذر ۱۳۹۷
دسته بندی
تعداد بازدیدها
1378 بازدید
8,900 تومان

پاورپوینت فصل ۱۳ تئوری حسابداری دکتر مهرانی کرمی با عنوان تئوری اثباتی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پپاورپوینت فصل ۱۳ تئوری حسابداری دکتر کرمی با عنوان تئوری اثباتی جلد دوم دکتر ساسان مهرانی، دکتر غلامرضا کرمی، سید مصطفی سید حسینی و مهتاب جهرمی با عنوان تئوری اثباتی می باشد که در حجم ۶۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

بخشی از متن پاورپوینت فصل ۱۳ تئوری حسابداری دکتر مهرانی کرمی با عنوان تئوری اثباتی :

مقدمه

یکی از تئوری هایی که تاثیر قابل توجهی بر تحقیقات حسابداری گذاشت تئوری قرارداد و تئوری نمایندگی (مشکل نماینده و کارفرما) بود. جنسن و مکلینگ با انتشار مقاله ای در سال ۱۹۷۶ پیرامون تئوری شرکت به طرح تئوری نمایندگی پرداخته و روابط میان کارفرما و نماینده را مدل سازی کردند که براساس این تئوری تضادی بالقوه میان نماینده و کارفرما وجود دارد.

به این مفهوم که:

ممکن است نماینده در مسیر تامین اهداف شخصی خود گام واین مهم الزاما در جهت تامین منافع کارفرما نباشد. از طرفی ناتوانی کارفرما در مشاهده عملکرد و نتایج عملکرد نماینده باعث میشود تا فرصت کم کاری برای نماینده فراهم آید. توسعه تئوری نمایندگی دردهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ باعث شد تا حسابداران نیز به بررسی این تضاد در متن گزارشگری مالی بپردازند.

واتس و زیمرمن با انتشار مقالاتی در سالهای ۱۹۷۸ و ۱۹۷۹ و همچنین کتابی تحت عنوان تئوری اثباتی حسابداری (PAT) در سال ۱۹۸۶ جریان فکری جدیدی را در حسابداری پدید آوردند. آنها با تکیه بر دو مفهوم زیر، رویکرد تحقیقاتی و تئوری خود را از تحقیقات دستوری در حسابداری جدا ساختند. از منظر اطلاعاتی، پایداری تضاد میان نماینده و کارفرما به دلیل وجود جریانی نامتقارن از اطلاعات است.

عدم تقارن اطلاعاتی دارای دو پیامد می باشد.

  • انتخاب نامطلوب : انتخاب نامطلوب را با افشاء اطلاعات میتوان کاهش داد.
  • خطراخلاقی: خطر اخلاقی، ریشه در ناتوانی کارفرما در مشاهده عملکرد و نتایج عملکرد نماینده دارد که باعث میشود فرصت کم کاری برای نماینده فراهم آید.

مبانی تئوری اثباتی حسابداری

در سالهای اخیر PAT  با استقبال بیشتری مواجه بوده است.به دلیل اینکه PAT به محتوای تجربی مفروضات تئوریک خود توجه دارد.

روش شناسی PAT برخلاف رویکردهای پیشین خود تنها مبتنی بر یک چارچوب نظری محض نبوده و دارای محتوای تجربی میباشد.

….

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.